Гайдар форумы-2018 кысаларында 2017 елда Россиянең инновацияле төбәкләр рейтингы нәтиҗәләре тәкъдир ителде

2018 елның 16 гыйнвары, сишәмбе

Россиянең инновацияле төбәкләр рейтингы 2012 елда Россия Федерациясе Икътисадый үсеш министрлыгы белән берлектә Россиянең Инновацияле төбәкләр ассоциациясен мониторинглау һәм аның белән идарә итү максатларында төзелде.

Ассоциация төбәкләре тотрыклы рәвештә федераль рейтингларда лидерлык позицияләрен биләп тора:

Илкүләм инвестицион климат рейтингында (Татарстан – 1 урында, Калуга өлкәсе – 5, Төмән өлкәсе – 6);

РФ субъектларының инновацион үсеш рейтингында (Татарстан – АИРР буенча 1 һәм Россия буенча 3 урында, Томск өлкәсе – АИРР буенча 2 һәм РФ буенча 4 урында, Новосибирск өлкәсе – АИРР буенча 3 һәм РФ буенча 5 урында).

Татарстан Республикасыннан чарада Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Булат Хаҗиәхмәтов катнашты.