февраль, 2017 ел
чәршәмбе

Казанда 2017 елның 8еннән 10 февраленә кадәр «Югары технологияләр өлкәсендә технопарк «ИТ-парк» ГАУ мәйданчыгында  «Россия регионнарының интеллектуаль мөлкәте һәм икътисады» II Халыкара форумы  - II InternationalForum «IntellectualPropertyandEconomyofRussianRegions» (IP&ERR’2017) була.

2017 елның 1 февраленнән Россия Федерациясенең һәр гражданинының Ерак Көнчыгышта 1 гектарга кадәр мәйданда җир участогын бушлай алуга хокукы бар. Участоклар бирү тәртибе 2016 елның 1 маенда   «Ерак Көнчыгыш федераль округы составына кергән территорияләрдә урнашкан, муниципаль һәм дәүләт милкендә булган җир участокларын гражданнарга бирү үзенчәлекләре һәм  Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында» 119нчы-ФЗ Федераль законында билгеләнгән.

Владимир Путин 2017 елның гыйнварында Хөкүмәт әгъзалары белән уздырылган утырышта йөкләмәләр исемлеген раслады. Документта Россия Федерациясе Хөкүмәтенә һәм региональ власть органнарына, шул исәптән дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүче күп функцияле үзәкләр  (алда – МФЦ) эше өлешендә кайбер йөкләмәләр бирелгән.

Россия Федерациясе Икътисади үсеш министрлыгы Хөкүмәткә кече һәм урта бизнесны тикшерә торган чек-кәгазьләр эшләү буенча гомуми таләпләр расланган карар проектын җибәрде. Әлеге проект контролерлар ягыннан эшмәкәрләргә административ киеренкелек дәрәҗәсен киметүгә юнәлтелгән

Россия Федерациясе Хөкүмәте тарафыннан 2017 елның 24 гыйнварында шәһәр төзелеше өлкәсендә артык һәм бер–берсен кабатлый торган процедураларны юкка чыгару өчен "Торак төзелеше өлкәсендә процедураларның тулы исемлегенә үзгәрешләр кертү турында" 53нче карары кабул ителде.

Татарстан Республикасының  «Татарстан Республикасы эшмәкәрләрен яклау фонды» НО республика экспортын яклау үзәге Татарстан Республикасының  экспортка юнәлтелгән кече һәм урта эшмәкәрлек  предприятиеләрен  «FoodexpoKyrgyzstan 2017» Халыкара азык–төлек сәнәгатенең махсуслаштырылган беренче күргәзмәсендә катнашырга чакыра, ул  2017 елның 11еннән 13 апрельгә кадәр  Бишкек шәһәрендә (Кыргызстан Республикасы) була

2017 елның 7 апрелендә Мәскәүдә үз өлкәләре лидерлары турында җәмәгатьчелек арасында мәгълүматны системалаштыруга, бүләкләүгә һәм таратуга, шуның белән ил икътисадын үстерүгә юнәлтелгән «Россия 2017 өчен иң яхшысы» форумы узачак. «Россия өчен иң яхшысы» форумы үз программасына Россиянең  яхшы киләчәген төзү өчен көч куйган власть органнарын, бизнесны, коммерция булмаган оешмаларны һәм берләшмәләрне берләштерә.

Россия Федерациясе Салым кодексының беренче һәм икенче өлешләренә үзгәрешләр кертелүгә бәйле рәвештә, шулай ук Россия ФНСның салым түләүчеләрне исәпкә кую тәртибе турында берыгы гамәлгә кертелүгә бәйле рәвештә  2017 елның 1 гыйнварыннан түбәндәге үзгәрешләр кертелә.

Кече һәм урта бизнес вәкилләре 2017 елның 14еннән 16 мартка кадәр булачак  «Санкт-Петербург – Россия һәм чит ил регионнары» кече һәм урта бизнесның XI Петербург Партнериатында катнашырга чакырыла.