февраль, 2017 ел
җомга

Питрәч районының алдагы үсеше өчен резервы җитәрлек. Бу хакта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов муниципалитетның 2016 елгы социаль-икътисадый үсешенә һәм 2017 елгы бурычларына багышланган Питрәч район Советы  утырышында әйтте.

Яңалыклар федераль, региональ һәм муниципаль дәрәҗәдә төзелгән закупкалар планнарына да, шул дәрәҗәдәге план-графикларга да кагылды. Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2017 елның 25 гыйнварындагы төзәтмәләр кертелгән карарлар положениеләренең күбесе 31 гыйнвардан гамәлгә керә башлады.

10 февральдә  Апас муниципаль район Советының 2017 елда районның социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре һәм 2017 елга бурычлары  буенча Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе урынбасары  Фәрит Мөхәммәтшин катнашында утырышы булды. Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгыннан Совет утырышында «Татарстан Республикасының 2016 елда  социаль-икътисади үсеше нәтиҗәләре һәм 2017 елга бурычлары турында» доклад белән икътисад министры урынбасары Булат Хаҗиәхмәтов чыгыш ясады.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе проректоры, Россия инновацион регионнары ассоциациясе директоры Иван Федотов белән очрашты.

Татарстан Республикасы икенче ел рәттән Төбәкләрнең инвестицион климатының илкүләм рейтингында беренче урынны яулый, һәм без киләчәктә дә бизнес алып бару өчен уңай шартлар тудыру, иң яхшы практикаларны һәм бөтендөнья тәҗрибәсен гамәлгә кертү буенча максатчан эшебезне дәвам итәчәкбез. Бүген бу хакта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстан Республикасы Икътисад министрылыгы һәм Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы йомгак коллегияләренең уртак утырышында хәбәр итте.     Чара «УНИКС» КФУ КСК мәйданчыгында узды һәм «Предприятиеләрне инновацион үстерү – Татарстан Республикасы икътисадының конкуренциягә сәләтен арттыру нигезе» темасына багышланды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Моношәһәрләрне үстерү фонды» коммерциячел булмаган оешмасы җитәкчелеге вәкилләре белән очрашты.

ООО «ТЭСК» ҖЧҖ  Россия  Федерациясе Икътисади үсеш министрлыгы тарафыннан Россия Федерациясенең күп профильле муниципаль берәмлекләр  территорияләрендә төзелгән социаль-икътисади үсештән алдан баручы территорияләр резидентлары  Реестрына кертелде  һәм «Яр Чаллы» (алда – ТОСЭР) социаль-икътисади үсешеннән алдан баручы территорияләрнең 7нче резиденты булды.  Федераль законнарга ярашлы рәвештә юридик зат аталган реестрга язма кертелү датасыннан алып ТОСЭР резиденты итеп таныла.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына «Навигация эшчәнлеге турында» Федераль законга үзгәрешләр кертү турында» федераль закон проекты буенча халык арасында  консультацияләр уздыру турында Россия Икътисади үсеш министрлыгының  йогынтыны көйләүне бәяләү Департаментыннан мөрәҗәгать килде.

Исегезгә төшерәбез, 2016 елның  сентябреннән «Минем документларым» челтәренең Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга һәм Чистай шәһәрләрендә урнашкан 5 махсуслаштырылган офисы эшкуарлар өчен («Бизнес өчен КФҮ»)  эшли.

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар. Ләкин шул ук вакытта, шәхси мәгълүматларга ныклы яклау таләп ителгән хезмәт күрсәтүләрне алуга Федераль порталга гариза юллау өчен, үзеңнең исәпкә алыну язмаңны расларга кирәк. Моны өйдәге  компьютердан мөстәкыйль эшләү мөмкин түгел.