март, 2017 ел
дүшәмбе

«Татфондбанк» ПАО белән идарә итү буенча вакытлыча администрация кредиторларга   "Түли алмау турында (банкротлык)" Федераль законының 189.32нче маддәсенең 192нче пунктына ярашлы рәвештә үз таләпләрен түбәндәге адреслар буенча  бирү мөмкинлеге турында  хәбәр итә:

«Татфондбанк» ПАҖ һәм «ИнтехБанк» ПАҖ клиентларына, вкладларны аеру буенча гамәлләргә бәйле «Вкладларны иминиятләштерү Агентлыгы» дәүләт корпорациясе вкладлары буенча түләүләрне каплау реестрына кермәгән  физик затларга; вкладлар буенча түләүләрне каплау күләме белән риза булмаган физик затларга; шулай УК АСВга запрос җибәреп, рәсми җавап алмаган физик затларга хәбәр итәбез.

Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәгенең «Татарстан Республикасы эшмәкәрләрен яклау фонды» НО Татарстан Республикасы кече һәм урта эшмәкәрлекнең экспортка юнәлтелгән  предприятиеләрен «ТехИнноПром» сәнәгатендә технологияләр һәм инновацияләр егерменче Халыкара күргәзмәсендә катнашырга чакыра. Ул 2017 елның 23еннән 26 майга кадәр Минск шәһәрендә була (Беларуссия Республикасы). Рәсми яклауны  Белоруссия Республикасы Министрлар Советы күрсәтә.

РФ Хөкүмәте 2017 елның 3 мартында БДБ илләре арасында дәүләт сатып алулары өлкәсен көйләү кагыйдәләре һәм процедуралары турында беркетмәне ратификацияләү турында закон проектын кабул итүгә ризалык бирде.

Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләрендә «Кече һәм урта эшмәкәрлек үсеше буенча Федераль корпорация» АҖ эшләгән «Эшмәкәр әлифбасы» бушлай тренингы уздырылуы турында хәбәр итәбез.

2017 елның 4 мартында  Татарстан Республикасы дәүләт хезмәткәрләренең 7нче  Спартакиадасы чаңгы узышларыннан башланып китте. Ярышлар Яшел Үзән шәһәренең «Маяк» спорт базасында узды.