март, 2017 ел
сишәмбе

2017 елның 7 мартында Мәскәүдә Россия Федерациясе Президенты билгеләгән, Россия Федерациясе социаль-икътисади үсеше максатчан күрсәткечләренә ирешү мониторингы буенча Россия Федерациясе Президенты каршындагы Комиссиянең чираттагы утырышы булды.

Татарстан Республикасы прокуратурасы тарафыннан «ИК «ТФБ Финанс» ЧҖҖ клиентлары мәнфәгатьләрен яклау буенча «Татфондбанк» ПАО вкладчыларының банк идарә итүенә тапшырылган килешүләрен дөрес түгел дип тану турында иск гаризаларын бирү һәм аларга страховой түләүләр өчен ярашлы реестрга кертү буенча эш оештырылган.

МСП субъектларына «Корпорация «МСП» АҖ зур заказчысы закупкаларында катнашу үзенчәлекләре турында мәгълүмат бирүне арттыру максатыннан чыгып,  Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы белән берлектә   2011 елның 18 июлендәге «Юридик затларның аерым төрләренең товарлар, эшләр, хезмәтләр  закупкалары турында» федераль законның 223-ФЗга ярашлы рәвештә «Роснефть» НК ПАО үрнәгендә закупкаларда катнашу мәсьәләсенә кагылышлы  семинар уздырыла.