март, 2017 ел
пәнҗешәмбе

22 мартта Яр Чаллыда инвестиция үсеше Агентлыгы генераль директоры урынбасары Костримусов Игорь Михайлович җитәкчелегендә Псков өлкәсе делегациясе булды .

Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәгенең  «Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау фонды» НО Татарстан Республикасы эшмәкәрләренә Кытайда «Россия экспорт үзәге» АҖ оештырган  махсуслаштырылган RussianGastroWeek бизнес-миссиясендә катнашу мөмкинлеге турында хәбәр итә. Күргәзмә  18 майда  Шанхай шәһәрендә узачак, ә 22 майда – Ухань шәһәрендә.

Бүген   ИТ-парк мәйданында  якларның икътисади үсеше аспектлары каралган Евразия икътисади союзы һәм Яңа ефәк юлы проектларын алга җибәрү эшендә региональ хезмәттәшлеккә багышланган  «Бердәм Россия» Партиясе – Кытай коммунистлар партиясе» эшлекле Форумы булды.

17 майда Мәскәүнең «Россия бүген» Халыкара мәгълүмат агентлыгының Халыкара мультимедиа матбугат үзәгендә ТКХ базарының әйдәп баручы уенчылары, экспертлар һәм дәүләт власте вәкилләре  традиция буенча баш мие һөҗүме кысасында ел саен уздырыла торган «ТКХ системасын реформалаштыру»проектында очрашып, өлкәнең төп проблемаларын һәм аларны хәл итү ысулларын караячак.