март, 2017 ел
җомга

«Кече һәм урта эшмәкәрлек үсеше Федераль корпорациясе» Акционерлык җәмгыяте (МСП Корпорациясе) Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы (Министрлык) белән берлектә   МСП субъектларын  закупкаларда катнашуын киңәйтүгә юнәлтелгән чараларын гамәлгә ашыруын дәвам итә.

«Кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү буенча Федераль корпорация» акционерлык җәмгыяте  сертификация узганда килеп чыккан проблемаларны өйрәнүгә юнәлтелгән эшмәкәрләргә онлайн-сораштыру уздыра.

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры Илдар Халиков Сколковода моношәһәрләрне үстерү проектлары белән идарә итүче профессиональ әзерлек программасында катнашучылар алдында лекция укыды. Лекция “Иң яхшы практикалар. Татарстан Республикасы тәҗрибәсе” темасына багышланган иде.

23 мартта Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында  «Моношәһәрләр үсеше фонды» НО белән бергә Түбән Кама күп профильле муниципаль берәмлектә яңа инвестиция проектларын гамәлгә ашыру өчен кирәкле инфраструктура объектларын төзү һәм реконструкцияләү буенча чараларны гамәлгә ашыру максатыннан Татарстан Республикасы чыгымнарын финанслауга гариза төзү барышы буенча видеоконференция булды.

Россия Икътисади үсеш министрлыгы белән Югары икътисад мәктәбе  «Дөнья дәрәҗәсендәге инвестицияләр җәлеп итү инновацион кластер-лидерларын үстерү» приоритет проектын гамәлгә ашыру кысасында 5сеннән 9 апрельгә кадәр Мәскәүнең «Вороново» НИУ ВШЭ уку үзәгендә кластер-лидерларының идарә командалары өчен стратегик сессия уздыра.

2014 елның 28 июнендәге «Россия Федерациясендә стратегик  планлаштыру турында» 172-ФЗ Федераль законны гамәлгә ашыру кысасында Россия Федерациясенең 2035 елга кадәр социаль-икътисади үсеш Стратегиясе проекты эшләнә.

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар. Ләкин шул ук вакытта, шәхси мәгълүматларга ныклы яклау таләп ителгән хезмәт күрсәтүләрне алуга Федераль порталга гариза юллау өчен, үзеңнең исәпкә алыну язмаңны расларга кирәк. Моны өйдәге  компьютердан мөстәкыйль эшләү мөмкин түгел.

Исегезгә төшерәбез, 2016 елның  сентябреннән «Минем документларым» челтәренең Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга һәм Чистай шәһәрләрендә урнашкан 5 махсуслаштырылган офисы эшкуарлар өчен («Бизнес өчен КФҮ»)  эшли.

2017 елның 1 февраленнән Россия Федерациясенең һәр гражданинының Ерак Көнчыгышта 1 гектарга кадәр мәйданда җир участогын бушлай алуга хокукы бар. Участоклар бирү тәртибе 2016 елның 1 маенда   «Ерак Көнчыгыш федераль округы составына кергән территорияләрдә урнашкан, муниципаль һәм дәүләт милкендә булган җир участокларын гражданнарга бирү үзенчәлекләре һәм  Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү турында» 119нчы-ФЗ Федераль законында билгеләнгән.