март, 2017 ел
җомга

Бүген Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгында республикада сәнәгать продукциясенең законсыз әйләнешенә каршы тору комиссиясенең чираттагы киңәшмәсе булды.

Дәүләт власте федераль органнарының  дәүләт хезмәте күрсәтү тәртибен камилләштерү һәм шулай ук  2013 елдан бирле кире элемтә алу өчен хезмәт күрсәтүләргә даими сыйфат мониторингы Россия Икътисади үсеш министрлыгы заказы буенча төзелгән  «Сезнең контроль» системасы аша башкарыла.

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар. Ләкин шул ук вакытта, шәхси мәгълүматларга ныклы яклау таләп ителгән хезмәт күрсәтүләрне алуга Федераль порталга гариза юллау өчен, үзеңнең исәпкә алыну язмаңны расларга кирәк. Моны өйдәге  компьютердан мөстәкыйль эшләү мөмкин түгел.

Исегезгә төшерәбез, 2016 елның  сентябреннән «Минем документларым» челтәренең Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга һәм Чистай шәһәрләрендә урнашкан 5 махсуслаштырылган офисы эшкуарлар өчен («Бизнес өчен КФҮ»)  эшли.

Бүген Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгында хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрының беренче урынбасары Марат Гафаров рәислегендә «Кабул иткән оешмаларның мәҗбүри пенсия, медицина һәм социаль иминият түләүләре һәм хезмәт хакы түләү буенча бурычларын каплау буенча финанс-икътисади торышы һәм чаралары турында» мәсьәләсенә карата социаль-хезмәт мөнәсәбәтләрен көйләү буенча республиканың өч яклы комиссиясендә хезмәткә түләү,табышлар һәм халыкның яшәү дәрәҗәсе Координацион советының Х киңәшмәсе булды.