апрель, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар. Ләкин шул ук вакытта, шәхси мәгълүматларга ныклы яклау таләп ителгән хезмәт күрсәтүләрне алуга Федераль порталга гариза юллау өчен, үзеңнең исәпкә алыну язмаңны расларга кирәк. Моны өйдәге  компьютердан мөстәкыйль эшләү мөмкин түгел.

2017 елның 10сыннан 14 апрельгә кадәр Яр Чаллы шәһәренең бизнес-инкубация үзәгендә «Эшмәкәр әлифбасы» бушлай тренингы була. Нольдән бизнес ачып җибәрү  осталыгына өйрәтү программасы потенциаль һәм башлап җибәргән эшмәкәрләр өчен «МСП Корпорациясе» АҖ тарафыннан эшләнгән. «Эшмәкәрләр әлифбасы» кече һәм урта эшмәкәрләр өчен  «Эшмәкәрләр әлифбасы» һәм  «Эшмәкәрлек мәктәбе» тренинг программаларының состав өлеше булып тора.

Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәгенең «Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау фонды» НО  Татарстан Республикасы эшмәкәрләренә 2017 елның 5 апрелендә Кытайга яңа экспорт тимер юл маршруты ачылу турында хәбәр итә. Проект Россия экспорт үзәгенең  (РЭЦ)  «РЖД Логистика», «Трансконтейнер», «FreightVillage RU» компанияләре белән партнерлыгында гамәлгә ашырылган.

2017 елның 5 мартында  Татарстан Республикасы икътисад министры Артём Здунов  «Моношәһәрләр үсеше фонды» НО генераль директорының беренче урынбасары  Сергей Карпов белән «Үсеш» сәнәгать паркы инженер инфраструктурасын төзү" проектын финанслау турында Килешүне гамәлгә ашыру барышын карадылар.

2017 елның  5 мартында узган киңәшмәдә  «Моношәһәрләр үсеше фонды» НО комплекслы проектларын озату һәм мониторинг идарәсе департаменты җитәкчесе  Максим Колесников, «Моношәһәрләр үсеше фонды» инфраструктур проектларын һәм комплекслы экспертизасын бәяләү департаменты җитәкчесе Михаил Каминский, икътисад министры урынбасары  Наталья Таркаева, Татарстан Республикасы Яшел Үзән муниципаль районы башлыгы  Александр Тыгин, «Ядран-Оил» АҖ директорлар Советы рәисе  Ирек Салихов катнашты.

2017 елның 5 апрелендә «Нижнекамскнефтехим» ПАО акционерларының еллык гомуми җыелышы булды һәм анда компаниянең 2016 елдагы эшчәнлегенә йомгак ясалды. Җыелыш эшендә Татарстан Республикасы Президенты  Рөстәм Миңнеханов катнашты.