май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

РЭЦ һәм  Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы АПК продукциясе экспортын консультацион яклауның  пилот үзәге төзү турында килешү төзеделәр. Ул  Татарстан Республикасы экспортка юнәлтелгән  кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларын яклауның гамәлдәге үзәге базасында эшләячәк.

Бүген Кремльдә Владимир Путин рәислегендә Дәүләт Советы һәм   Президент каршындагы Россия социаль-икътисади үсеше максатчан күрсәткечләренә ирешү мониторингы буенча Комиссиянең бердәм утырышы булды. Көн тәртибендә өч блок сорау куелды: МФЦ челтәре аша дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтү, социаль өлкәдә хезмәтләр сыйфатын бәйсез бәяләү һәм гражданнарны авария торагыннан күчерү.

2017 елның 22сеннән 26 майга кадәр Ставрополье краенда Инновацияләр Атнасы Форумы була. Быел  форум дүрт шәһәрдә берничә мәйданчыкта уза: Ставропольдә, Пятигорскида, Кисловодскида и Буденновскида.