май, 2017 ел
дүшәмбе

18еннән20 майга кадәр Казан федераль университетында NISPAcee «Дәүләт секторында идарә инновацияләре» NISPAcee халыкара оешмасының  (InnovationGovernanceinthePublic (InnovationGovernanceinthePublicSector) ел саен уздырыла торган 25нче конференциясе була.

«Татарстан Республикасы эшмәкәрлекне яклау фонды» НОның  Татарстан Республикасы экспортны яклау үзәге республика эшмәкәрләренә таможня органнары хокукыннан файдалану практикасы һәм мәҗбүри таләпләрне үтәү мәсьәләләре буенча чаралар үткәрү турында хәбәр итә.

Исегезгә төшерәбез, Внешэкономбанк (ВЭБ) һәм Стратегик инициативалар Агентлыгы (АСИ) Россиянең аеруча уңайлы  инвестицион климатлы һәм максималь дәрәҗәдә дәүләт ярдәме региональ чараларын күрсәткән 23 регионында, араларында Татарстан Республикасы да бар, регионнарның бизнес–идеяләрен финанс ресурслары белән тоташтырган һәм бу секторның актив үсешенә китергән инвестицион проектлар җәлеп итүнең яңа технологияләрен гамәлгә ашыра.

Бүген Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм “БАНК УРАЛСИБ” ГАҖ арасында хезмәттәшлек турында килешү төзелде. Документны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм "БАНК УРАЛСИБ” җәмгыяте президенты Владимир Коган имзаладылар.