май, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Чара РФ Премьер-министры Дмитрий Медведев рәислегендә бүген Казанда КФУның фундаменталь медицина һәм  биология  Институты мәйданчыгында узды. Россия икътисадын модернизацияләү һәм инновацион үсеш буенча РФ Президенты каршындагы Совет президиумы утырышында   Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашты.

Бүген Татарстанга Россия Федерациясе Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведев эш визиты белән килде. "Казан" халыкара аэропортында аны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов каршы алды.

2017 елның  2сеннән 4 июньгә кадәр  «Ялта - Интурист» кунакханә комплексында  ( Ялта шәһ.,  Дражинск ур., 50) Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы, Россия Федерациясе Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Крым Республикасы Авыл хуҗалыгы министрлыгы һәм   Крым Республикасы Сәнәгать сәясәте министрлыгы ярдәмендә  «РосЭкспоКрым. Импортны алмаштыру. Азык-төлек.  Сәнәгать» Россия җитештерүчеләренең IV махсуслаштырылган күргәзмәсе була.