июнь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

«Ярашлы эшчәнлек өлкәләрендә дәүләт контроле (күзәтчелек), муниципаль контроль алып бару һәм 2016 елда Россия Федерациясендә шундый контрольнең нәтиҗәлелеге турында» доклад  «Дәүләт контроле (күзәтчелек) алып барганда юридик затларның һәм шәхси эшмәкәрләрнең хокукын яклау турында» 294нче-ФЗ Федераль законны үтәү өчен әзерләнгән. Аның нигезенә «Идарә» ГАС юлы белән дәүләт һәм муниципаль контроль органнары вәкилләре биргән мәгълүматлар кертелгән. Хәзерге вакытта бу доклад  Россия Федерациясе Хөкүмәте каравына кертелгән һәм расланганнан соң  Россия Федерациясе икътисади үсеш министрлыгының рәсми сайтында урнаштырылачак.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына Россия Икътисади үсеш министрлыгының көйләүне бәяләү  Департаментыннан «Интернет» информацион-телекоммуникацион челтәрендә мәҗбүри урнаштырылырга тиешле дәүләт сәнәгать информацион системасы мәгълүматлары исемлеген һәм дәүдәт власте органнары, җирле власть  органнарының сәнәгать өлкәсендә субъектлар эшчәнлеген сәнәгать дәүләт информацион системасына кертү өчен дәүләт власте органнарының, җирле власть органнарының информациясен сәнәгать өлкәсендә субъектлар эшчәнлеге турында информацияләрне бирү составы һәм тәртибен раслау турында» Россия Федерациясе Хөкүмәте карары проекты буенча халык арасында консультацияләр уздыру турында мөрәҗәгать килде.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына Россия Икътисади үсеш министрлыгының көйләүне бәяләү Департаментыннан  «Россия Федерациясенең кайбер закон актларына  үзгәрешләр кертү турында» федераль законы проекты буенча халык белән консультацияләр уздыру турында мөрәҗәгать килде.

Чара "Алабуга" МИЗ административ бинасында үтте.