сентябрь, 2017 ел
сишәмбе

24 ноябрьдә Котовск "Моношәһәрләр. "Бизнес-Уңыш" форумын каршы алачак, ул беренче мәртәбә моношәһәр статусына ия булган һәм территорияләрен тулысы белән үстерүне планлаштыручы Россия муниципалитетларына юнәлдерелгән. Форум кысаларында "Бизнес-Уңыш" илкүләм премиясенең чираттагы сайлап алу этабы узачак.

2017 елда эшкуарлар арасында үткәрелгән сораштырулардан күренгәнчә, һәр дүртенче эшкуар хакимият органнары тарафыннан бизнеска ясалган басым белән очраша. Бүген Татарстан Республикасының икътисад министры Артём Здунов Татарстан Республикасы Куркынычсызлык Советы белән Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты каршындагы Икътисад советының уртак утырышында шундый мәгълүматларны җиткерде.

Бүген Казанда Татарстан Республикасы Иминлек советы һәм ТР Министрлар Кабинеты каршындагы Икътисадый советның уртак утырышы узды.

Утырышны Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов үткәрде.

Бүген Казанда «Росбанк» белән Татарстан Республикасы арасында хезмәттәшлек турында килешү имзаланды.