сентябрь, 2017 ел
җомга

21-22 сентябрьдә Мәскәүдә "Контрольлек һәм күзәтчелек эшчәнлеген үзгәртеп кору" өстенлекле программасын тормышка ашыруда катнашучылар белән конференция узды. Конференциядә түбәндәгеләрдән вәкилләр катнашты: "Контрольлек һәм күзәтчелек эшчәнлеген үзгәртеп кору" өстенлекле программасын тормышка ашыруны тикшереп торучы федераль башкарма хакимият органнары һәм Россия Федерациясенең барлык субъектларыннан дәүләт хакимияте башкарма органнары, Россиянең Икътисадый үсеш министрлыгы, Россия Федерациясе Хөкүмәте каршындагы Аналитика үзәге.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Киләчәккә караш» форумы кысаларында индустриаль (сәнәгать) паркларның идарәче компанияләре һәм резидентлары съездына йомгак ясауда катнашты. Чара Казанда «Корстон» КСККда узды.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов «Гебзе» (GOSB) сәнәгать зонасы идарәсе рәисе Ваһит Йылдырым белән очрашты.

Яклар Свияжск мультимодаль логистика үзәге нигезендә уртак сәнәгать зонасын булдыруга бәйле мәсьәләләр турында сөйләште.

Татарстан Премьер-министры "Ак Барс банк"ның “Яңа базарны яулау” темасына багышланган эшлекле иртәнге ашында катнашты. Очрашуда кече һәм урта бизнесны үстерү мәсьәләре каралды. Иртәнге аш бу көннәрдә Казанда узучы "Киләчәккә караш" форумы кысаларында булды.