гыйнвар, 2018 ел
пәнҗешәмбе

2017 елның 18 гыйнварында "Россия һәм дөнья: максатлар һәм кыйммәтләр" Гайдар форумының "Цифрлаштырылган җитештерү чорында кластерлы якын килү" чарасы кысаларында "Инновацияле кластерларны - дөньякүләм дәрәҗәдә инвестиция өчен кызыклы лидерларны үстерү" өстенлекле проектында катнашучыларның Европа бизнесы ассоциациясе тарафыннан җәлеп ителә торган потенциаль чит ил инвесторлары белән питч-сессиясе узды.

2018 елның 10 сентябреннән алып 15 сентябренә кадәр Алушта шәһәрендә (Кырым Республикасы) чираттагы "Икътисадның инновацияле үсеше проблемалары һәм перспективалары: төбәкләрне үстерүнең инновацияле юлы" 23 нче халыкара фәнни-гамәли конференциясе булачак. Конференция эшендә гадәттәгечә милли фәнни академияләр, министрлыклар һәм ведомстволар, өлкә һәм җирле дәүләт администрацияләре, инновацияле предприятиеләр, фәнни учреждениеләр, югары уку йортлары галимнәре һәм белгечләре катнаша.

2017 елның 29 декабрендәге 479-ФЗ номерлы Федераль закон белән "Дәүләт хезмәтләрен һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтүне оештыру турында" 2010 елның 27 июлендәге 210-ФЗ номерлы Федераль законга дәүләт хезмәтләрен һәм муниципаль хезмәтләрне күрсәтү күпфункцияле үзәкләрендә (МФЦ, "Минем документлар" офислары), гариза бирүче тарафыннан бер генә гариза бирелеп, берничә дәүләт хезмәтен (муниципаль хезмәтне) күрсәтү мөмкинлеген беркетү өлешендә үзгәрешләр кертелде.

2017 елның 28 декабрендәге 433-ФЗ номерлы Федераль закон белән "Этил спирты, алкоголь һәм спиртлы продукция җитештерүне һәм аларның әйләнешен дәүләт тарафыннан җайга салу һәм алкогольле продукция куллануны (эчүне) чикләү турында" 1995 елның 22 ноябрендәге 171-ФЗ номерлы Федераль законга үзгәрешләр кертелде.

2017 елның 31 декабрендә Россия Федерациясе Президенты "Россия Федерациясе Хезмәт кодексының 360 статьясына үзгәрешләр кертү турында" 502-ФЗ номерлы Федераль законга кул куйды.

Россия Федерациясе Хөкүмәте "Россия Федерациясе Хөкүмәтенең кайбер актларына ятим балаларны, ата-ана каравыннан мәхрүм калган балаларны гаиләгә тәрбиягә урнаштыру мәсьәләләре буенча үзгәрешләр кертү турында" 2017 елның 30 декабрендәге 1716 номерлы карарын кабул итте.