Юл сервисы күпфункцияле комплексларының 4PL-операторын төзү кысаларында Татарстан Республикасы территориясендә йөк ташуларны көйләү системасын булдыру буенча эш башланды

2016 елның 24 июне, җомга

Хәзерге вакытта  Татарстан Республикасының кайбер районнарында, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының Юл сервисы күпфункцияле комплексларының 4PL-операторын төзү турында 2016 елның 17 маендагы 868-р номерлы боерыгына ярашлы рәвештә, юл сервисының күпфункцияле комплексларын (йөкләрне эстафеталап тапшыру мәйданчыгы) формалаштыру сораулары эшләнелә. Шул ук вакытта мәйданчыклар бер-берсеннән 200-250 км дан да кимрәк ераклыкта урнашмаска тиеш.

Юл сервисының күпфункцияле комплекслары «Каматейнер» проектының сменалы кузовларны ычкындырып-эләктерү станцияләрен формалаштыру элементы булып торалар.