"Сәламәтлек саклау" халыкара күргәзмәсендә Татарстан Республикасы күмәк экспозиция тәкъдим итә

2017 елның 7 декабре, пәнҗешәмбе

2017 елның 4 декабреннән алып 8 декабренә кадәр Мәскәүдә "Сәламәтлек саклау, медицина техникасы һәм дару препаратлары" 27 нче халыкара күргәзмәсе уза. "Сәламәтлек саклау" - медицина җиһазлары, тотыла торган материаллар һәм медицина билгеләнешендәге товарлар күргәзмәләренең Россиядә иң эресе һәм танылганы.

"Татарстан Республикасы эшкуарлыгына ярдәм фонды" коммерциягә карамаган оешмасының Татарстан Республикасы экспортына ярдәм үзәге Татарстан Республикасының экспортка эшли торган кече һәм урта эшкуарлык предприятиеләренең әлеге күргәзмәдә катнашуын оештырды. Татарстанны бердәм күмәк экспозиция белән «НПФ «Медком» ҖЧҖ, «Эрмайнс»ҖЧҖ , «ПТО Медтехника» ҖЧҖ, «Дельрус-дез сәүдә йорты» ҖЧҖ, «Эндомедиум» хөкүмәтнеке булмаган халыкара оешмасы,  «Медикон» дәүләтнеке булмаган милли пенсия фонды, «Элмед» ҖЧҖ тәкъдим иттеләр.