октябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Хәзерге вакытта Норматив хокукый актлар проектларының федераль порталында Россия Икътисадый үсеш министрлыгының "Дәүләт теркәвенә алу, кадастр һәм картография федераль хезмәте һәм аның территориаль органнары тарафыннан дәүләт җир күзәтчелеге гамәлгә ашырылганда планнан тыш тикшерүләр уздыру зарурлыгын билгеләү өчен зарури таләпләр бозылу куркынычы индикаторларын раслау турында" боерыгы проекты иҗтимагый фикер алышу процедурасын уза.

Россия Федерациясе Хөкүмәте йөкләмәсен үтәү максатында Россия Икътисадый үсеш министрлыгы тарафыннан эшләнгән "Россия Федерациясендә рөхсәт бирү эшчәнлеге нигезләре турында" федераль закон проектында рөхсәт итү эшчәнлегенең хокукый нигезләрен билгеләү күздә тотыла.

2017 елда беренче мәртәбә "Минем беренче бизнес" россиякүләм конкурсы (алга таба – Конкурс) старт алды. Конкурс 2017 елның 14 октябреннән 18 декабренә кадәр Россия Федерациясе Мәгариф һәм фән министрлыгының, Россия Федерациясе Элемтә һәм массакүләм коммуникацияләр министрлыгының, Яңа проектлар күрсәтүнең стратегик инициативалары агентлыгының, Россия мәктәп укучылары хәрәкәтенең һәм Г.В. Плеханов исемендәге Россия икътисад университетының турыдан-туры булышлыгында уздырыла.

2017 елның 18 октябрендә "2018 елга һәм 2019-2020 елларның планлы чорына Татарстан Республикасы бюджеты турында" Татарстан Республикасы законы проекты хакында фикер алышу буенча Түбән Камада, Питрәчтә һәм Апаста зональ киңәшмәләр булып узды.