Татарстан Республикасы командасы «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Rusia) милли чемпионаты финалында Идел буе федераль округын тәкъдим итәчәк

2016 елның 20 мае, җомга

23-27 май көннәрендә  Мәскәү янындагы Красногорск шәһәрендә  Крокус-Экспо мәйданчыгында «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Rusia) милли чемпионаты финалы уза.

Идел буе федераль округын  «Яшь профессионаллар» (WorldSkills Rusia) ачык төбәк чемпионатында беренче урын алган Татарстан Республикасы командасы тәкъдим итәчәк. Команда составында катнашалар: Гомәрова Айгөл (РФ Үзәк союзының «Россия кооперация университеты» Югары белем бирү Автоном коммерциячел булмаган белем бирү оешмасының Казан кооперация институты (филиалы)) һәм Коновалов Андрей («Казан сәүдә-икътисад техникумы» Дәүләт автоном һөнәри белем бирү учреждениесе).