Социаль хезмәтләр белән тәэмин итүче Реестрына керү буенча СОНКО өчен мәгариф программасына җыю игълан ителгән

2017 елның 13 апреле, пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасы эшмәкәрлеген яклау фонды» НО «Социаль проектлау һәм социаль проектлар белән идарә итү» профессиональ әзерлек программасы буенча өйрәтү өчен социаль юнәлештәге коммерция булмаган оешмалар вәкилләрен җыя башлады.

Укыту социаль хезмәтләр күрсәтүгә һәм бизнес-стратегияләргә бюджеттан тыш заем акчаларын җәлеп итү мөмкинлеге биргән бюджет акчасына «Юл картасы» СОР НКО эшләүгә һәм гамәлгә ашыруга юнәлтелгән. Укыту нәтиҗәсе булып  СО НКОның социаль хезмәтләр күрсәтүне тәэмин итүчеләр Реестрына керүе тора.

Программаны эшләүдә Казан (Идел буе) федераль университеты, ТРның Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы, Социаль өлкәдә инновацияләр үзәге, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм ТР Иҗтимагый палатасы белгечләре катнашты.

СО НКО вәкилләре  өчен уку бушлай һәм ул ТР Икътисад министрлыгының   «Татарстан Республикасында социаль юнәлештәге коммерция булмаган оешма вәкилләрен яклау» программасы исәбенә гамәлгә ашырыла.

Укыган вакытта тыңлаучылар бирелә:

• Социаль хезмәтләр тәэмин итүче оешмалар эшчәнлегенең хокукый нигезләре;
  • Төп терминология һәм халыкка социаль  хезмәт күрсәтүнең субъект составы;
  • Бухгалтерлык исәбе һәм салым салу үзенчәлекләре;
  • Социаль хезмәтләр күрсәтүне тәэмин итүче оешмаларга таләпләр;
  • Документаль тәэмин итү һәм Реестрга керү процедурасы;
  • Документаль тәэмин итү билгеләнеше һәм компенсацияләр түләү процедурасы;
  • «ТР халкын социаль теркәү» дәүләт мәгълүмат системасында эш нигезләре;
  • Бизнес-планлаштыру һәм инвестицияләр җәлеп итү үзенчәлекләре;
  • Проектны тәкъдир итү нигезләре.

Уку төркеменә сайлау заявкалар нигезендә алып барыла. Заявкалар 2017 елның 26 апреленә кадәр кабул ителә.

Тыңлаучылар саны чикләнгән!

Укыту башлана: 2017 елның мае.

Тагын да җентеклерәк мәгълүматны  (843) 233-72-87 телефоны буенча яисә    ciss.rt@mail.ru электрон почтасы аша алырга була.