“Мастер” Кама индустриаль паркы

«Мастер "Кама индустриаль паркы" акционерлык җәмгыяте (алга таба – «КИП «Мастер» АҖ) 2004 елның 29 июлендә оештырылды.

Стратегик максат-кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү өчен, беренче чиратта, җитештерү өлкәсендә үз эшчәнлеген алып баручы инфраструктура булдыру.

Куелган максатка ирешүдә төп инструментлар булып тора:

Производство һәм офис мәйданын арендага алу бәясе югары сыйфатлы мәйдан әзерләү һәм инфраструктура ярдәме белән берлектә.
Кече һәм урта эшкуарлык субъектлары арасында эре бизнес һәм дәүләт белән үзара файдалы хезмәттәшлекне тәэмин итү. Аерым алганда, «КАМАЗ» ГАҖ «КИП «Мастер» акционерлык җәмгыяте арендаторларын өстенлекле партнерлары дип таный, нәтиҗәле шартларда сыйфатлы продукт ала, ә дәүләт арендатор-резидентларга һәрьяклы ярдәм күрсәтә, шул ук вакытта салым салына торган базаны арттыра.
«Мастер «КИП» АҖ милкендә һәм идарәсендә 181 га җир кишәрлеге, шулай ук 1 342,25 мең кв.м җитештерү һәм офис мәйданы бар. Индустриаль парк М-7 «Волга» (Мәскәү-Уфа) федераль автомобиль трассасы янында урнашкан, ераклык – 3 км.моннан тыш парк территориясендә тимер юл тупикы, бушату терминалы исеме – «КИП «Мастер»АҖ. Шулай ук «КИП «Мастер» АҖ территориясендә Яр Чаллы таможня посты урнашкан. Якындагы Бигеш халыкара аэропорты – «КАМАЗ» ГАҖ милке булган, ераклык – Яр Чаллы шәһәреннән 24 км ераклыкта урнашкан.

Индустриаль парк эшенең мөһим юнәлеше булып «Мастер «КИП»АҖ предприятиеләренә инфраструктура ярдәме тора. Парк территориясендә тулы бер хезмәт күрсәтү комплексы күрсәтелә:

Таможня брокеры хезмәтләре;
Т/д транспорт белән йөк ташуны оештыру хезмәтләре;
Йөкләү, йөк күтәрү механизмнары белән йөкләү;
Лизинг хезмәтләре;
Банк хезмәтләре;
Комплекслы бухгалтерлык хезмәтләре;
Хокук хезмәтләре;
Чистарту хезмәтләре;
UPS курьер хезмәтләре һәм башкалар.
Биналарның абсолют күпчелеге Татарстан Республикасының машина төзелеше кластерына хезмәт күрсәтүгә юнәлдерелгән предприятиеләргә арендага бирелгән. 01.01.2016 торышына "Мастер" КИП " АҖ территориясендә 257 предприятие эшли, аларда 4 891 кеше эшкә урнаштырылган. 2015 елның 12 аенда барлык арендатор-предприятиеләрнең әйләнеше 28,9 млрд. сум тәшкил итте, барлык дәрәҗәдәге бюджетларга салым түләүләренең гомуми күләме 2,8 млрд.сум тәшкил итте.

«КИП «Мастер» АҖ территориясендә үзебезнең предприятиеләрдән тыш, чит ил компанияләренең проектлары гамәлгә ашырыла. Алар арасында:

«Антолин Автотехника Түбән Новгород» ҖЧҖ (Испания) - автомобиль интерьерларының детальләрен җитештерү
«Бер РУС " ҖЧҖ (Алмания) - кондиционер системалары һәм двигательне суыту системалары җитештерү
«Бошунг КАМА " ҖЧҖ (Швейцария)– махсуслаштырылган йөк автомобильләре җитештерү
«Гюринг " ҖЧҖ – Германия) - металл кисүче коралны торгызу
«ЙОСТ ТАТ " ҖЧҖ (Алмания) - утыргыч җайланмалар җитештерү һәм китерү
«Кикерт Рус» ҖЧҖ (Алмания) – автокомпонентлар җитештерү
«Колуман Рус» ҖЧҖ (Төркия) - асылмалы җиһазларны монтажлау һәм сату
«ЛЕОНИ Вайэринг Системс (РУС) " ҖЧҖ – Германия) - изоляцияләнгән чыбыклар һәм кабельләр җитештерү
«Магна Тольятти " ҖЧҖ (Канада) - автомобиль утыргычлары җитештерү
«Модине РУС» ҖЧҖ – Алмания) - автомобиль һәм двигатель өлешләрен җитештерү
«ПЛАКАРТ» ЯАҖ (Кипр) – газотермик сиптерү ярдәмендә саклагыч өслекләр куллану
«Рототек-Кама " ҖЧҖ (Италия) - резина һәм пластмасса әйберләр җитештерү
«Тирсан» ҖЧҖ (Төркия) - кардан валлары җитештерү
«ДАЙМЛЕР КАМАЗ РУС» ҖЧҖ (Япония) - йөк автомобильләре җитештерү
«Хелманн Восточная Европа " ҖЧҖ (Германия) - транспорт логистикасы
Әлеге предприятиеләрнең һәркайсы, үз эшчәнлеген алып барып, икътисадка инвестиция ресурсларын җәлеп итә, шул ук вакытта эш урыннары булдыра, җитештерү потенциалын арттыра һәм өстәмә салым салына торган база булдыра.

Элемтә өчен мәгълүмат:

«Мастер «Кама индустриаль паркы»АҖ

Адрес: 423800, Татарстан Республикасы, Чаллы шәһәре, Производство юлы, 45.

Тел. +7 (8552) 53-45-20, 38-88-83. E-mail: kip-master@kamaz.org Сайт:

www.kipmaster.ru

Соңгы яңарту: 2022 елның 6 сентябре, 10:46