Михаил Бабич булды компаниясенә «ЭЙДОС»

2019 елның 22 августы, пәнҗешәмбе

Бүген РФ икътисад үсеше министры Урынбасары Михаил Бабич белән бергә Татарстан Республикасы икътисад министры булды тренажерлар җитештерү-симуляторларының һәм интерактив комплекс «ЭЙДОС».

Компания Татарстанда «хезмәт җитештерүчәнлеге һәм эш белән тәэмин итүгә ярдәм итү» милли проектында катнашучыларның берсе булып тора. «ЭЙДОС» продукциясе виртуаль чынбарлык һәм автоматика системалары өлкәсендә соңгы дөнья казанышлары нигезендә эшләнгән.

«Эйдос» - Россия базары өчен уникаль үрнәк. Компания дөнья базарында алдынгы симуляторлар җитештерүчеләр белән уңышлы көндәшлек итә һәм 2018 елда Япониядә үз вәкиллеген ачты, - дип сөйләде Татарстан Республикасы икътисад министры Фәрит Габделганиев - «ЭЙДОС-медицина» — Россиядә хирургия симуляторлары җитештерүче бердәнбер компания, ә дөньяда андый җитештерүчеләр нибары бишәү генә. Бу-эндохирургия, эндоваскуляр тыкшынулар, ашыгыч медицина, эндоурология, гинекология һәм акушерлык, нейрохирургия өлкәсендә тренажер комплекслары».

Компания сәясәте имитацияләнә торган һәм виртуаль хәл чынбарлыкка максималь якынаю, шулай ук эшләнгән һәм детальләштерелгән укыту методикасы хисабына симуляторларда белгечләр әзерләүнең нәтиҗәлелеген арттыруга юнәлдерелгән.

2018 елда Токио шәһәрендә «Эйдос-Медицина» ҖЧҖ вәкиллеге ачылды, Татарстан компаниясенең җиһазлары Jichi Medical University һәм International University of Health and Welfare Япон университетларына урнаштырылды.

Михаил Бабич өчен бу Татарстан җитештерүчесе белән беренче генә очрашу түгел. Проект белән ул әле 2012 елда ук Россия Федерациясе Президентының Идел буе федераль округындагы Тулы вәкаләтле вәкиле статусында танышкан иде.

Ул вакытта ук Идел буе федераль округында «ЭЙДОС» тәҗрибәсен кулланырга киңәш бирде. Бүген Михаил Бабич медицина симуляторларының соңгы модельләре белән танышты һәм «ЭЙДОС» эшенең медицина тармагын үзгәртүен билгеләде.