февраль, 2017 ел
җомга

«Татарстан Республикасы эшмәкәрләрен яклау фонды» НО Татарстан Республикасы экспортын яклау үзәге кече һәм урта бизнесның экспортка юнәлтелгән субъектлары вәкилләрен  Россия  экспорт үзәгенең Белем бирү проекты кысасында «Экспорт эшчәнлегендә логистика» курсы буенча укырга чакыра. Курс 2017 елның 21 февралендә Татарстан Республикасы Икътисади министрлыгында  уза  ( Казан шәһәре, Мәскәү урамы, 55нче йорт).

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы «Татарстан Республикасы Дәүләт заказы, инвестицияле эшчәнлек һәм төбәкара багланышлар агентлыгы» ДУП (алга таба - «Дәүләт заказы агентлыгы» ДУП) белән бергә атна саен бушлай белем бирү семинарлары оештыра.

Исегезгә төшерәбез: 2016 елның августыннан Татарстан Республикасындагы барлык «Минем документларым» (КФҮ) офисларында «Кече һәм урта эшкуарлыкны үстерүнең федераль корпорациясе» АҖ хезмәтләрен алу оештырылды.

«Эшмәкәрлек» компетенциясе буенча «Яшь профессионаллар» (WorldSkillsRussia)  эшче һөнәрләре чемпионатының региональ этабы җиңүчеләре Татарстан Республикасы   Кама инновацион территориаль-производство кластеры предприятиеләре – «Кориб» ГКда, «Мастер» КИПта, «Форд Соллерс Холдинг» ЧҖҖдә һәм КФУның Инжиниринг үзәгендә булдылар.

«Татарстан Республикасының  Татарстан Республикасы  Алабуга районы территориясендә төзелгән сәнәгать-җитештерү тибындагы, Татарстан Республикасының Югары Ослан һәм Лаеш муниципаль районнары территориясендә төзелгән «Иннополис» техник-үзләштерү тибындагы  аерым икътисади зоналары резидент оешмалар өчен  оешмалар табышына салым буенча салым ставкасын билгеләү турында» Законның 1нче маддәсенә үзгәрешләр кертү турында  турында» Закон проекты Дәүләт Советы тарафыннан өч укылышта кабул ителде.

Исегезгә төшерәбез, 2016 елның  сентябреннән «Минем документларым» челтәренең Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга һәм Чистай шәһәрләрендә урнашкан 5 махсуслаштырылган офисы эшкуарлар өчен («Бизнес өчен КФҮ»)  эшли.

16  февральдә Татарстан Республикасының Биектау  муниципаль районы Советының чираттагы  утырышы “2017 – 2019 елларда Биектау муниципаль районында шәхси хуҗалыкларны үстерү” темасына багышланган иде. Утырышта ТР премьер-министр  урынбасары – Фән һәм мәгариф министры Энгель Фәттахов катнашты.

17 февральдә Балтач  муниципаль район Советының 2016 елда  социаль-икътисади үсеш нәтиҗәләре һәм 2017 елга куелган  бурычлар буенча утырышы булды. Татарстан Республикасы министрлыгыннан Совет утырышында  доклад белән икътисад министры урынбасары Булат Хаҗиәхмәтов чыгыш ясады.  Ул үзенең чыгышында министрлыкның федераль һәм региональ дәрәҗәдә гамәлдә булган эшмәкәрлекне, инфраструктураны яклау программаларын яклау линиясе буенча  алып барган эше турында сөйләде («Лизинг-грант», «Программа 6,5» һәм башкалар).

17 февральдә Әтнә муниципаль район Советының 2016 елда муниципалитетның социаль-икътисади үсеше нәтиҗәләренә һәм  2017 елга бурычларына багышланган утырышы булды.  Совет эшендә икътисад министрлыгыннан  министр урынбасары Олег Пелевин катнашты.

Хөрмәтле МФЦга килүчеләр!

Ватанны саклаучылар көнен бәйрәм итүгә  бәйле рәвештә  «Татарстан Республикасында дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтү күп функцияле үзәге»  дәүләт бюджет учреждениесе филиаллары кыскартылган график буенча эшли.